Vaata ka jooniseid: PDF

Mäekalda 13 interjöör ja eskterjöör

Eksterjööri lahendus

Elamu on korruseti kaetud vaheldumisi kuldse/pronksja rombitud vaskpleki ja horisontaalse ja lookleva põletatud lehiselaudisega. Antud lahendus tekitab pildi vertikaalselt tõusvate kaldus vaskplekk-mahtude voolavusest läbi pjedestaalile tõstetud horisontaalsust rõhutavate arhetüüpide. Justkui minevik ja tänapäev sulandumas kokku ühtseks tervikuks. Põletatud lehiselaudis on käsitöö, mis järgib iidset Jaapani tehnoloogiat ning muudab fassaadi hooldusvabaks. Eestis kasutatakse seda viimsitlusviisi esmakordselt. Hoonele annab kordumatu välisilme kahte tüüpi vaskpleki särav kontrast tumeda fassaadiga. Vormilt on hoone modernne ja mänglev – samas hoidub liigsest ekstravagantsustest. Fassaadide liigendused ja rütmid taotlevad kompositsioonilist tasakaalu, lisades keskkonda omalt poolt lihtsaid vormilisi võtteid. Autovarjualune on saavutatud arhetüübi üleulatuvate mahtude näol.

Hoonet kütab õhk-soojuspump, eluruumis 2. korrusel on puudega köetav kamin. Maja on planeeritud arvestades madalaid ülalpidamiskulusid, energiaklass on B.

Maja ees on 2 parkimiskohta, lisaks kuulub kompleksi maa-alune garaazh, milles paikneb ka tehnoruum, nii ei pääse võimalik müra elanikke häirima.

Siseviimistlus

Arhitektuuribüroos Pluss (autor Indrek Allmann, arhitekt Eeva Sova) valminud paarismaja projekti üldpindala on kokku ca 400 m2. Kolmekorruselise hoone 0. korrusel paiknevad abiruumid koos kabinetiga, 1. korrusel eluruumid ning 2. korrusel peamagamistuba terrassiga. Hoone sisearhitektuurne lahendus ning viimistlusmaterjalide valik loob ühtse terviku tuginedes arhitektuursele lähteülesandele ning tellijate soovidele. Ruumilahendus on kujundatud modernses hubases võtmes, mida ilmestavad aktiivsed värviaktsendid.

Põrand

0. korruse põrand on kaetud suureformaadilise monokroomse tumeda glasuurplaadiga. Kabinetis on parkettpõrand, milleks on naturaalne tumedamaks õlitatud tamme liistparkett.

Ülemistele korrustele viib samas tonaalsuses liimpuidust trepp. 1. ja 2. korruse eluruumides jätkub sama parkettpõrand. Niisked ruumid on kaetud väikseformaadilise plaatpõrandaga, mis tagab libisemiskindluse.

Seinad

Seinad on valdavalt värvitud, niisketes ruumides on seinad osaliselt plaaditud. Leiliruumi seinad on kaetud laudisega, riietusruumis dekoratiivne puitribiplaat.

Värvilahendus

Seinte üldtonaalsus on naturaalvalge. Värviaktsendiks 0. korrusel on esiku pöörduks, värviline garderoobi lükanduks ning osaliselt WC seinaplaat. Põrandad on boksis tumedad.

Lagi

Ruumid on kõrged ning valdavalt on kasutatud ripplage (va elutoa kaldlagi), mis tuleneb kommunikatsioonist. Söögilaua kohal asub valgushaht, mis kindlustab täiendava loomuliku valguse selles piirkonnas.

Valgustus

Valgustuses kasutatakse hubaseid halogeenvalgusteid, ökonoomseid LED-e ning majapidamisruumides, garderoobides ja vannitoa peeglivalgustusena tugevamaid luminofoorvalgusteid. Kõik valgusallikad on neutraalse keskmiselt sooja valgusspektriga. Valgustid toimivad valgusallikatena, disainielementidena on kasutatud rippdisainvalgusteid söögilaua kohal. Trepid on valgustatud madalate seinavalgustitega. Pistikuga põranda- ja laualambid lisavad vajaliku kohtvalguse.

Avatäited

Aknaraamid on tumedad. Käändsiseuksed on kõrged ja tumedad. Pöörduksed on värvilised. Loomulik valgus tuleb elutoas eelkõige suurest panoraamaknast, lisandudes ka akendest maja teistes külgedes ja laes olevast valgusshahtist.

Kommunikatsioonid ja tehnilised tingimused

Majas on põrandaküte ning sundventilatsioon, mis lahendatakse ripplae tagant. Kaminal on küttefunktsioon.

Sisustus

Sisustus on planeeritud vastavalt ruumi tsoneeringule ja funktsioonile nii eriprojektina kui valmismööblina. Kasutatud on Duravit sanitaartehnikat, 2. korruse magamistoas on aurusaun. Sisutustekstiilid lisavad värviaksente. Aknakatted on lahendatud samas võtmes, mis tagab tervikliku välispildi. Olemas on täielik sisekujundusprojekt Vaikla Stuudiolt.

Terrass

Terrass avaneb päevasele ja õhtusele päikesele vaatega pargile ja sinna pääseb 2. korruse koridori kaudu.